رب

رب انار هزار دانه یک محصول بسیار محبوب است. می توانید آن را در فروشگاه بخرید یا خودتان آن را از میوه های تازه بپزید و گزینه دوم تضمینی مفیدتر است. در این مورد، نیاز اصلی حذف کامل پوسته و پارتیشن است. فقط دانه های انار باید وارد کار شوند.

رب انار اغلب به صورت رقیق نشده یا رقیق شده با آب مصرف می شود. اما نوشیدنی های مختلفی نیز بر اساس آن ساخته می شود.

برداشت میوه های انار در طول رسیدن آنها  اکتبر، نوامبر اتفاق می افتد. برای این کار زیباترین و سالم ترین میوه ها انتخاب می شود.

رب

در واقع انار به راحتی تکان خوردن را در هنگام حمل و نقل تحمل می کند و در شرایط مناسب برای مدت طولانی به خوبی حفظ می شود. ضعف اصلی چنین میوه ای تمایل آن به از دست دادن سریع رطوبت است که مهمترین مزیت – آبدار بودن را فراهم می کند.

شرایط نگهداری رب انار: میکرو اقلیم. محل نگهداری  رب انار باید سرمای نسبتاً بالایی داشته باشد، اما ریزاقلیم نباید برای رشد میکروارگانیسم های نامطلوب که می تواند به میوه آسیب برساند، مساعد باشد. دمای مطلوب نگهداری +1 درجه است. حداکثر رژیم دما تا 10 درجه است.

حداکثر ماندگاری در شرایط بهینه، رب انار انواع ترش را می توان تا 9 ماه نگهداری کرد. اگر آبمیوه شیرین باشد، عمر مفید آن تا 5 ماه است. مدت زمان نگهداری در انبار، روی لژیا یا در انبار نباید بیش از 2 ماه باشد.

پردازش اضافی میوه ها نیز توصیه می شود در کاغذ پیچیده شوند. گاهی توصیه می شود محلول سفالی تهیه کنید و تاج جنین را با آن چکش بزنید. رب انار را می توان در کیسه های پلاستیکی یا قالب های پلاستیکی در فریزر منجمد کرد.

در پخت و پز، رب انار این میوه به دو شکل استفاده می شود  به صورت غلات یا آب میوه. بسیاری از دستور العمل های خوشمزه با رب انار در غذاهای قفقازی وجود دارد. طعم رب انار نه تنها دسرها، بلکه غذاهای اصلی با گوشت و سبزیجات را کاملاً تکمیل می کند. اغلب برای تولید کوکتل های ویتامین استفاده می شود.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *