بذر

بسیاری از مخلوط‌های گلدان تجاری خوب در دسترس هستند که برای شروع بذر گوجه اس جی 12 مناسب هستند. اگرچه ممکن است به آنها “خاک گلدان” گفته شود، اما در واقع هیچ خاک باغچه ای ندارند.

در عوض، آنها یک مخلوط بدون خاک حاوی موادی مانند پیت ماس، پرلیت، ورمیکولیت، کمپوست و غیره هستند. این مخلوط گلدانی معمولی برای شروع بسیاری از دانه ها مناسب است.

برخی از بذر ها به ویژه آنهایی که کوچک هستند. ممکن است در آنچه به عنوان مخلوط شروع بذر شناخته می شود، بهتر عمل کنند.

مخلوط شروع بذر شکل خاصی از مخلوط گلدانی بدون خاک است که به خصوص متخلخل و ریزدانه است. مواد آلی موجود در خاک استاندارد گلدان را حذف می کند.

بذر

این به این دلیل است که دانه ها برای جوانه زدن و جوانه زدن به مواد مغذی ارائه شده توسط مواد آلی نیاز ندارند.

برای بسیاری از گیاهان، مخلوط شروع بذر بهترین انتخاب است، زیرا مواد آلی موجود در مخلوط گلدان استاندارد می تواند منجر به مشکلات قارچی شود.

از شروع بذرهای خود در خاک باغچه در فضای باز خودداری کنید، زیرا ممکن است متراکم شوند. و خاک بیرون اغلب حاوی دانه های علف های هرز و عوامل بیماری زا است که در جوانه زدن و جوانه زدن بذرها اختلال ایجاد می کنند.

آنچه شما نیاز دارید یک جستجوی ساده در اینترنت تاریخ آخرین یخبندان مورد انتظار در منطقه شما را به شما می گوید. به عنوان مثال، هشت هفته قبل از آن، معکوس بشمارید، و این همان تاریخی است که باید دانه های خود را شروع کنید.

محیط رشد را آماده کنید. قبل از اینکه مخلوط گلدان را در سینی های شروع بذر یا ظروف جداگانه بگذارید، آن را شل و مرطوب کنید. این فرآیند به دستیابی به سطح یکنواخت رطوبت کمک می کند. مخلوط را به غلظت یک اسفنج فشرده مرطوب کنید. باید خیس باشد، اما چکه نکند، بدون توده خشک باشد.

محیط کشت برای بذرها که با دست روی ظرف بزرگ نگهداری می شود. ظروف را پر کنید. از مخلوط گلدانی که از قبل مرطوب شده استفاده کنید تا سینی ها یا ظروف شروع بذر انتخابی خود را حدود دو سوم پر کنید. برای کمک به ته نشین شدن مخلوط گلدان روی ظرف روی میز ضربه بزنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *