گیاهان

تجزیه و تحلیل گیاهان دارویی ضد عفونت سابقه طولانی دارد، به ویژه در مورد ارزیابی کیفیت یک گیاه. اولین تکنیک‌ها ارگانولپتیکی با استفاده از حواس فیزیکی چشایی، بویایی و ظاهر بودند. سپس بتدریج اینها به سمت تکنیک های پیشرفته تر دستگاهی منتهی شد.

اگرچه کشورهای مختلف گیاهان دارویی خود را دارند، چین در حال حاضر از نظر تعداد انتشارات متمرکز بر تجزیه و تحلیل گیاهان دارویی و تعداد گنجاندن در فارماکوپه آنها پیشتاز است.

تک نگاری های موجود در این انتشارات، دستورالعمل هایی را در مورد نوع تجزیه و تحلیلی که باید انجام شود، ارائه می دهد، و برای تولیدکنندگان، این معمولاً به این معنی است که آنها به ابزار دقیق و پیشرفته تری نیاز دارند.

ما شاهد پیشرفت‌هایی در بسیاری از زمینه‌های آنالیز تحلیلی و به‌ویژه توسعه روش‌های کروماتوگرافی و طیف‌سنجی و خط خطی کردن این تکنیک‌ها بوده‌ایم.

گیاهان

توانایی پردازش داده‌ها با استفاده از نرم‌افزار تجزیه و تحلیل چند متغیره، دری را به روی متابولومیک باز کرده است و به ما ظرفیت بیشتری برای درک تغییرات زیادی از ترکیبات شیمیایی موجود در گیاهان دارویی می‌دهد و به ما امکان می‌دهد نه تنها از کیفیت گیاهان و داروها اطمینان بیشتری داشته باشیم.

بلکه همچنین مناسب بودن آنها برای تحقیقات بالینی اصلاحات در فن آوری منجر به توانایی تجزیه و تحلیل و طبقه بندی گیاهان به طور موثر و قادر به شناسایی آلاینده ها و مواد تقلبی در سطوح بسیار پایین شده است.

با این حال، پیشرفت‌های فناوری نمی‌تواند تمام پاسخ‌هایی را که برای ارائه گیاهان دارویی با کیفیت بالا نیاز داریم در اختیار ما قرار دهد و تکنیک‌های سنتی‌تر ارزیابی کیفیت امروزه همچنان مهم هستند.

گیاهان دارویی برای هزاران سال منبعی برای شفا در جوامع محلی در سراسر جهان بوده اند. هنوز هم به عنوان یک روش مراقبت بهداشتی اولیه برای تقریباً 85٪ از جمعیت جهان (Pešić، 2015)، و به عنوان منبعی برای کشف دارو، با 80٪ از تمام داروهای مصنوعی که از آنها نشأت می گیرد، اهمیت معاصر دارد (Bauer and Brönstrup, 2014).

به طور همزمان، چند صد سال اخیر شاهد افزایش فراوانی در معرفی، توسعه و پیشرفت تجزیه و تحلیل مواد گیاهی بوده است. انسان ها هزاران سال است که گیاهان و مواد غذایی دارویی را بر اساس ارزیابی ارگانولپتیک مناسب و کیفیت شناسایی و انتخاب می کنند، اما تنها در طول هفت دهه گذشته از زمان اختراع تکنیک های تحلیلی پایه، به عنوان مثال، کروماتوگرافی کاغذی، بوده است.

رشد سریع از بینایی، لمس و بویایی گرفته تا استفاده از ابزار دقیق پیشرفته دیده می شود. اگرچه این مکانیزه شدن حواس نسبتاً اخیراً ظاهر شده است، از نظر تاریخی بسط مفهومی در سراسر انقلاب علمی، به سمت جهان و به درون در مقیاسی کمتر از تشخیص قابل تشخیص با چشم انسان ایجاد شده است.

که منجر به توسعه برخی از اولین ابزارهای تحلیلی کمک می شود. حواس، تلسکوپ و میکروسکوپ. از زمان کشف اولیه جهان های میکروسکوپی جدید، از طریق سطوح ساختاری، شیمیایی و اتمی، حساسیت و دامنه درک انسان گسترش یافته و افزایش یافته است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *