غذا

رفتار تغذیه ماهی متفرقه است و غذا ماهی به طور گسترده در ماهیان وحشی و پرورشی از دیدگاه اکولوژیکی آنها مورد بررسی قرار گرفته است

در حالی که واکنش های رفتاری ماهی به تغذیه با رویکردهای تغذیه، عادات تغذیه، منظم بودن تغذیه، مکانیسم های تشخیص تغذیه و غذا ماهی مرتبط است.

رفتار تغذیه و تنظیم آن در ماهی شامل اطلاعات محیط خارجی و داخلی است که توسط مولکول‌ها و گیرنده‌های سیگنال در ماهی تجزیه و تحلیل می‌شود.

بنابراین، هیپوتالاموس، با کمک سایر بخش های مغز در ماهی، نشانه های ورودی را یکپارچه می کند . همانطور که توسط Volkoff و همکارانش مشخص شد.

غذا

تغییرات در رفتار غذایی و هوس خوردن غذا ماهی اغلب به تغییرات در بیان ژن و یا محتوای پروتئین تنظیم‌کننده‌های اشتها یا گیرنده‌های آن‌ها مرتبط است.

به عبارت دیگر، تغییرات در سطوح mRNA/پروتئین یک هورمون به دلیل گرسنگی یا تغذیه، این احتمال را دارد که نقش فیزیولوژیکی آن را در تنظیم مصرف غذا ماهی منعکس کند.

با این وجود، باید توجه داشت که با توجه به ویژگی چند عاملی تنظیم غذا ماهی احتمال وقوع مکانیسم‌های جبرانی در نحوه یا رفتار تغذیه وجود دارد در حالی که نوسانات هورمون‌های موجود ممکن است اساساً تغییراتی را در مصرف غذا ماهی نشان ندهد.

ماهی ها تمام مواد غذا ماهی را که با آن مواجه می شوند مصرف نمی کنند. انتخاب رژیم غذایی به طور گسترده در پستانداران مورد بررسی قرار گرفته است.

که مصرف یک رژیم غذایی نامتعادل را برای جلوگیری از اثرات منفی رژیم غذایی کاهش می دهد.

انتخاب تغذیه بر اساس این مقدمه است که حیوانات، مانند ماهی، «بینش غذایی با کیفیت» دارند و از این رو، رژیمی را انتخاب می کنند که به طور مطلوب عدم تعادل متابولیک را در نتیجه یک چالش تغذیه ای بازیابی می کند.

ماهی ها در انتخاب غذا ماهی که حاوی مواد مغذی لازم برای بقا، رشد و تولیدمثل هستند، انتخابی هستند.

این نشان می‌دهد که ماهی‌ها مانند سایر حیوانات از تنوع فوق‌العاده وسایل و چالش‌ها تکامل یافته‌اند، قادر به درک مواد مغذی و وجود گرسنگی دقیق برای تنظیم دریافت مواد مغذی خاص هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *