فلفل

فلفل دلمه ای پلاسیده انواع و اقسام بسیاری دارد که از جمله آنها می توان به فلفل قرمز، فلفل سبز، سفید اشاره کرد.

فلفل، فلفل تند و فلفل دلمه ای و همه این انواع فواید بسیار زیاد و متعددی برای بدن انسان دارند، برای رهایی از بسیاری از مشکلات سلامتی و زیبایی استفاده می شود.

در ادامه به توضیح مفصل درباره فواید فلفل سبز می پردازیمe در سال 2011، دانه های آن حاوی اسید لینولئیک به میزان 71.5 درصد است و روغن فلفل دلمه ای یکی از روغن های خوراکی است.

فلفل

حاوی چربی، پروتئین و برخی مواد معدنی است. فلفل سرد یا فلفل دلمه ای و از خانواده Solanaceae (به انگلیسی: Solanaceae) است و نام علمی آن Capsicum annuum است.

پای سبز کوتاهی دارد و داخل آن ترد است و فلفل دلمه قرمز شیرین ترین فلفل است. انواع آن و معمولاً در فصول تابستان و پاییز موجود است.

برخلاف فلفل دلمه سبز که در طول سال موجود است. شایان ذکر است که رنگ فلفل دلمه ای به آن بستگی دارد.

همانطور که فلفل دلمه ای سبز زود برداشت می شود قبل از اینکه زرد شود و سپس نارنجی و سپس قرمز شود و بنابراین فلفل دلمه ای قرمز مدت بیشتری روی درخت باقی می ماند و آگاهی از آن می توان گفت فایده بیشتری دارد.

در مقایسه با فلفل دلمه ای سبز، حاوی 11 برابر بتاکاروتن و 1.5 برابر ویتامین C بیشتر است. ماکارونی، سوپ، تخم مرغ سرخ شده، ساندویچ سرد و گرم، برخی از انواع پیتزا .

. فواید کلی فلفل سبز باعث فعال شدن گردش خون در بدن می شود که باعث افزایش نشاط و فعالیت آن می شود. احساس سیری می دهد.

گازها و کرم های مضر بدن را دفع می کند. مشکلات معده و گوارشی را درمان می کند زیرا حاوی فیبر است. تا بیست کالری به بدن می دهد. حاوی بسیاری از ویتامین های مورد نیاز بدن مانند ویتامین A، ویتامین C، ویتامین K و V است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *