اسانس هل سبز در درمان بیماری های مختلف موثر است. در سطح جهان، گواتمالا پیشرو در تولید میوه های هل سبز است. میوه های هل سبز از گواتمالا از بازار عربستان سعودی خریداری شده است.

اسانس  هل سبز 20 گرمی گواتمالا با استفاده از روش تقطیر با آب استخراج شد و با استفاده از گاز کروماتوگرافی / طیف سنجی جرمی آنالیز شد. فعالیت های آنتی اکسیدانی و ضد التهابی با استفاده از روش های مهاری 2،2-دی فنیل-1-پیکریل هیدرازیل، کلرید آهن، سرم-آلبومین گاوی و سنجش های مهاری پروتئیناز مورد مطالعه قرار گرفت.

تجزیه و تحلیل پیش‌بینی فعالیت درون سیلیکونی پتانسیل آنتی اکسیدانی و ضد التهابی را تأیید کرد، در حالی که فارماکوکینتیک ایمنی بیشتر ترکیبات  را تأیید کرد.

که به عنوان “ملکه ادویه ها”، هل سبز روشن یا سبز و هل کوچک یا کمتر شناخته می شود، به دلیل عطر و طعم خاص خود شناخته شده است و به طور سنتی در پزشکی و غذا استفاده می شود.

در حال حاضر، گواتمالا بزرگترین تولید کننده تجاری هل کمتر است که اغلب در تهیه “قهوه هل قوی” به نام “گاهوا” در آسیای خاورمیانه استفاده می شود. هل کمتر معمولاً در داروهای آیورودا و یونانی برای درمان اختلالات روده استفاده می شود.

مطالعات نشان داده اند که هل در برابر سمیت کبدی و بیماری های معده یا زخم زا موثر است. الگویندی و همکاران گزارش داد که هل کمتری را می توان در برابر سرطان کبد استفاده کرد.

گیلانی و همکاران پیشنهاد کرد که هل کمتر برای آرام بخشی و صرع مفید است. از نظر علمی برای اثرات آنتی اکسیدانی، ضد التهابی، ضد میکروبی، ضد سرطانی، ضد اسهالی آن ارزیابی شده است.

مطالعات اثر آن را بر مولتیپل میلوما گزارش کرده اند. فشار خون، اتساع عروق و شکایات جمعی قلب و همچنین خواص ضد کلسترول و ضد انعقاد آن. گیلانی و همکاران گزارش داد که هل کمتر می تواند فشار خون بالا را کاهش دهد. گویال و همکاران اثرات محافظتی قلبی آن را گزارش کرد.

باسوانت و همکاران گزارش کردند که در برابر سمیت کبدی مؤثر است. نیتاشا بات و همکاران  اثرات آن را بر چاقی، کم کاری تیروئید، دیابت، هپاتومگالی، دیس لیپیدمی و هیپرگلیسمی سریع گزارش کردند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *